O nas |

Kim jesteśmy?

WIKON to firma specjalizująca się w budowaniu domów jednorodzinnych w stanie developerskim. Firma powstała w 2013 r. i od tej pory z powodzeniem zrealizowała już kilka inwestycji, które można obejrzeć w galerii naszej strony. Prowadzimy budowy pod Warszawą w jej najatrakcyjniejszych lokalizacjach.

Realizujemy projekty kompleksowo i indywidualnie podchodzimy do każdej inwestycji, dopasowując się do potrzeb naszego Klienta. Decydując się na współpracę z firmą WIKON przekazujesz w ręce profesjonalistów cały proces budowy łącznie z formalnościami urzędowymi.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych klientów WIKON rozszerzył swoją działalność. Teraz mamy możliwość prowadzenia budów również na prywatnych działkach klientów. Cały proces budowy jest realizowany przez nas. Możemy stworzyć razem projekt budowlany, pomożemy w załatwieniu formalności urzędowych, zatrudnimy kierownika budowy, dopilnujemy, aby każdy z etapów inwestycji był nadzorowany i wykonany na najwyższym poziomie i zgodnie ze sztuką budowlaną, zamówimy towar.

Współpracujemy od lat z najlepszymi podwykonawcami, zatem nie trzeba po murarzach szukać każdej z ekip osobno. Po zakończonej budowie robimy techniczny odbiór budynku i wystawiamy gwarancję na wykonany budynek.

Standard robót

Wikon proponuje kilka różnych zakresów swoich prac, w zależności od tego na jakim etapie planowany jest zakup domu. Poniżej przedstawiamy kilka etapów, na których można zakupić dom:

Wariant I
Jest najbardziej popularną opcją wśród naszych klientów. Polega na możliwości zmiany projektu według własnego uznania. Ma się dzięki temu realny wpływ na to, jak zostaną rozmieszczone pomieszczenia w lokalu, oraz na ich ilość i wielkość. Można w ten sposób całkowicie dopasować projekt do swoich potrzeb. Na tym etapie można również wprowadzać zmiany w elewacji budynków nie ponosząc dodatkowych kosztów związanych ze zmianą projektu.

Wariant II
Klient na tym etapie ma możliwość zakupić dom w stanie surowym otwartym. Dom wykonany jest na podstawie gotowego już projektu. Dom w stanie surowym otwartym ma wymurowane ściany nośne i kominy, strop nad parterem, schody wewnętrzne, a także więźbę i pokrycie dachu. Nie ma drzwi, okien, ścianek działowych. Jeżeli budowa zostaje przerwana na tym etapie, to drzwi i okna zabezpiecza się deskami lub folią.

Wariant III
Klient na tym etapie ma możliwość zakupić dom w stanie surowym zamkniętym. Dom w stanie surowym zamkniętym to budynek, w którym trzeba już tylko zrobić prace wykończeniowe; w porównaniu do stanu surowego otwartego ma dodatkowo zamontowane okna, drzwi zewnętrzne oraz ścianki działowe.

Wariant IV
Jest to zakup domu w stanie developerskim. Zakres prac wykonanych w stanie developerskim obejmuje wykonanie kompleksowej konstrukcji nośnej obiektu (płyta fundamentowa, ściany zewnętrzne i wewnętrzne, konstrukcja stropów i dachu) kompleksowe wykończenie konstrukcji ścian, stropów i dachu (opłytowanie, ocieplenie, zaizolowanie, otynkowanie, położenie blachodachówki lub dachówki) podciągnięcie wszystkich przyłączy, mediów i instalacji, montaż okien i drzwi zewnętrznych.

Niezależnie od wybranego wariantu po zakończeniu budowy firma WIKON udzieli Ci gwarancji na konstrukcję budynku, a także gwarancję na wszystkie prace wykonane w ramach umowy.

Kto tworzy Wikon?

Pomysłodawcą, fundatorem i jedynym założycielem firmy jest Wiesława Wysmułek, która zajmuje stanowisko prezesa. Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to jedna z niewielu kobiet w Polsce, dla której temat budowlanki nie ma tajemnic. Perfekcjonistka, która zawsze wszystko musi dopiąć na ostatni guzik. Podejmuje najważniejsze i kluczowe decyzje, które wpływają na rozwój firmy. Selekcjonuje działki, wybiera jak najbardziej przemyślane projekty budowlane, żeby domy nie tylko ładnie wyglądały na wizualizacji, ale były też funkcjonalne i energooszczędne. Dba o materiały dostarczane na budowę, przyjmuje dostawy, jest codziennie na budowie, by sprawdzać dokładność wykonywanych prac. Nic nie umknie jej uwadze. Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu jest w stanie doradzić najlepsze rozwiązania. Stawia przede wszystkim na jakość, a nie na ilość. Dzięki jej ciężkiej pracy można mieć pewność, że dom, o którym marzyliście jest w najlepszych rękach.

Katarzyna Wysmułek, również pracuje w WIKONie. Jest absolwentką Collegium Civitas, na którym ukończyła socjologię i jak można się domyślać jeszcze wtedy nie wiązała swojej kariery zawodowej z branżą budowlaną. Została wprowadzona do firmy, po dwóch latach od jej założenia. Musiała wdrożyć się w cały proces budowy, poznać materiały budowlane oraz zasady prowadzenia działalności gospodarczej i własnego biznesu. Dziś już bierze czynny udział w planowaniu strategii firmy. Dużo siedzi za ekranem laptopa zajmując się sprawami administracyjnymi i obiegiem dokumentów. Jest odpowiedzialna za tworzenie umów, protokołów, kosztorysów, pism. Załatwiam wszystkie urzędowe sprawy. Robi dla Was wyceny i to właśnie z nią macie pierwszy mailowy kontakt. Dodatkowo promuję firmę w internecie – jest pomysłodawcą strony wikon.com.pl oraz prowadzi social media – fanpage na Facebooku i profil na Instagramie.

Wspólnie też dużo robią. Przede wszystkim nieustannie się szkolą, aby być na bieżąco z materiałami i technikami budowlanymi. Biorą udział w szkoleniach i akademiach. Czytają dużo branżowych pism, dzięki temu są świadome zmieniających się norm i przepisów. Cały proces budowy od załatwienia pozwolenia na budowę, aż do przekazania Wam kluczy, nie ma przed nimi tajemnic. Najważniejsze, że pracują z pasją i lubią, to co robią!

Prywatnie są rodziną (matka i córka) i to one tworzą WIKON